Car - Star / obytné vozy
Hyundai Centrum Praha s.r.o.
Českobrodská 42
190 12  Praha 9 - Dolní Počernice
Tel.: +420 703 585 806
E-mail: recepce@car-star.cz

Z našeho blogu

DVA TROPICKÉ TÝDNY V ALPÁCH

DVA TROPICKÉ TÝDNY V ALPÁCH
kategorie cestování
datum 21. 8. 2018
DVA TROPICKÉ TÝDNY V ALPÁCH
 1. Odjezd směr Rozvadov ve večerních hodinách. Kolem půlnoci se ukládáme k noclehu na odpočívadle poblíž Regensburgu v Německu.
 2. Projíždíme přes Garmisch-Partenkirchen, zde krátká zastávka na snídani u jezera Eibsee s výhledy na horu Zugspitze. Vydáváme se směr Švýcarsko přes St. Moritz. Toto lyžařské středisko nás vítá silným deštěm, proto pokračujeme přes Majolapass (1815 m.n.m.) do Itálie k jezeru Como. Zde nocujeme na italsko-švýcarských hranicích na známé vyhlídce Balcone d’Italia (1320 m.n.m.) s výhledy na jezero a město Lugano.
 3. Po dopolední prohlídce města Lugano si jdeme odpočinout na místní pláž a koupeme se v neuvěřitelně teplém jezeře Lugano. Navečer prohlídka města Bellinzona a jejích 3 mohutných hradů (památka UNESCO). Odjezd k jezeru Maggiore. Ve městě Locarno nacházíme stellplatz poblíž koupaliště, kde je možné přenocovat zdarma, platí se pouze parkování přes den.
 4. Ráno kupujeme celodenní vstupenky na nedávno otevřené Lido Locarno (13/11 CHF), které nabízí písečnou pláž na břehu jezera Maggiore, vnitřní a vnější plavecký bazén a několik vyhřívaných bazénů s vířivkami. Ve večerních hodinách odjezd na Simplonpass (2005 m.n.m.) zde nocujeme na klidném odpočívadle.
 5. Dopolední túra kolem jezer a vodopádů. Opouštíme Simplonpassa vydáváme se směr Sion. Průjezd údolím Wallis bereme jako tranzitní, protože teplota zde dosahuje 38°C a známe tuto oblast z předloňské dovolené. Stavíme až na Col du Grand Saint-Bernard (2473 m.n.m.) pro krátkou procházku kolem jezera. V Aostě pak nakupujeme zásobu italských těstovin a pesta pro zbytek dovolené. Noc trávíme na stellplatze u řeky v Pré-Saint-Didier. Místo plánovaných 14 EUR mají všichni campeři servis a nocleh zdarma protože nefunguje platební automat.
 6. Míříme na Col du Petit Saint-Bernard (2188 m.n.m.) . Zde podnikáme túru po okolí a užíváme si oběd s výhledem na masiv Mont Blanc. Sjíždíme do Bourg-Saint-Maurice a po několika kilometrech stoupání na Cormet de Roselend (1968m.n.m.) nacházíme velmi pěkné tábořiště pro campery zvané Les Chapieux (1580 m.n.m.), kde můžete zdarma nocovat přímo u řeky. Na místě jsou veřejné WC a 2 restaurace.
 7. Přímo odLes Chapieux vás vyveze mikrobus (3 EUR) až na konec Val des Glaciers (1900 m.n.m.) odkud pěšky scházíme 10 km překrásným údolím zpět k tábořišti. Poté vyjíždíme k tyrkysově modré Barrage de Roselend, kde je bohužel zakázáno koupání, tak si zde dáme alespoň odpolední kávu s výhledem na jezero a pokračujeme dále přes Col des Saisies (1650 m.n.m.). Zastavujeme v příjemném rodinném kempu Praz-sur-Arly (30 EUR/noc).
 8. V informačním centru ve francouzském Megève zjišťujeme, že předpověď počasí pro příští dny je příznivá a proto kupujeme 3 denní multipass Mont Blanc platný na všechny lanovky a vláčky v této oblasti (88/75 EUR). Kolem poledne nasedáme na Tramway du Mont-Blanc, která nás vyveze vyhlídkovou jízdou ze Saint-Gervais-les-Bains až k úpatí ledovce Bionnassay (2380 m.n.m.). Navečer projíždíme přes rušné Chamonix a hledáme klidné místo k nocování, které nacházíme na parkovišti pod lanovkou v lyžařském středisku Le Tour (1462 m.n.m.).
 9. Za slunečného počasí vysedáme z lanovky na Aiguille du Midi (3842 m.n.m.), kde strávíme celé dopoledne pozorováním horolezeckých výprav pokoušejících se zdolat vrchol Mont Blanc. Po prohlídce centra Chamonix se ještě necháme lanovkou vyvézt na vrchol Le Brévent (2525 m.n.m.). Včerejší nocleh v Le Tour byl příjemný, proto se opět k večeru vracíme na stejné místo.
 10. Ráno nasedáme do historického vláčku s konečnou stanicí v Le Montenvers (1913 m.n.m). Zde sestupujeme po 500 schodech do jeskyně ledovce Mer de Glace. Odpoledne pak ještě naposledy využíváme multipass k výjezdu na Grands Montets (3275 m.n.m.) a při sjezdu vystupujeme v mezistanici Lognan, kde podnikáme túru ke Glacier d'Argentière. Večer už nás čeká přesun do Švýcarska, kdy cestou nocujeme na Pas de Morgins (1369 m.n.m.).
 11. Dnes nás čeká celodenní relax v termálních lázních Les Bains de Lavey (34/23 CHF). Večer vyjíždíme na Col du Pillon k jezeru Retauld (1692 m.n.m.) a zde přenocujeme.
 12. Po krátké túře s výhledy na masiv Les Diablerets projíždíme přes Gstaad a podél Thunského jezera pak zajíždíme do Lauterbrunnen prohlédnout si vodopád Staubbach. Podvečer strávíme prohlídkou kouzelného městečka Grindelwald pod úpatím masivu Jungfrau. Noc strávíme v nadmořské výšce 2224 m.n.m. na placeném tábořišti Sustenpass (5 EUR/ noc). Jedná se vlastně o placenou cestu vedoucí podél řeky až pod ledovec Steingletscher. Zde je několik odlehlých parkovišť a odpočívadel, kde si každý camper najde klidné místo pro relax a odpočinek. Při návštěvě Švýcarska vám toto místo určitě doporučujeme navštívit. Příroda kolem je nádherná s mnoha možnostmi k túrám nebo jen procházkám. Byli jsme zde již po 2 a rádi se sem vracíme.
 13. Až do oběda zůstáváme na tábořišti Sustenpass, procházíme se a relaxujeme u ledovcové říčky. Dále pokračujeme přesKlausenpass (1952 m.n.m.). Zde na klidném místě pro kempování přímo u řeky zastavíme pouze na odpolední kávu. Strávit noc by tu bylo příjemné, ale nás čeká ještě dlouhá cesta domů a tak vyrážíme směr Bodamské jezero.Kolem půlnoci se ukládáme ke spánku na odpočívadle před Mnichovem.
 14. Návrat domů se blíží, ještě stavíme na pozdní snídani na Rozvadově a v odpoledních hodinách již doma vybalujeme věci z auta, které musíme následující den v ranních hodinách předat.
Děkujeme týmu Car – Star za perfektně připravený DREAMER D43, který nás spolehlivě doprovázel na naši cestě dlouhé 3200 km. Toto byla naše první zkušenost s obytným vozem a jistě budou následovat další, protože cestování s obytným vozem bylo bez jakýchkoliv problémů a moc se nám líbilo.
 

Nejčtenější

Prodloužený víkend Jihomoravský kraj

30. 9. 2020

CESTUJEME PO ČECHÁCH

13. 8. 2020

Zrušení veletrhu For Caravan!

10. 3. 2020

Kategorie

Archív

Naše tipy na nejkrásnější cesty

Hledáte nejlepší destinace, kam vyrazit se svým obytným vozem? Máme pro vás tipy na nejlepší dovolenou, známe nejkrásnější místa, kam lze zajet po čtyřech kolech. Ať jezdíte rádi za sluníčkem, za mořem nebo do hor, u nás najdete bezvadné tipy na cesty. Využijte našeho užitečného pomocníka na cesty, kterého píšeme společně s našimi zákazníky. 

Asistence online
Pojištění na cestách
Kam Vyrazit
Rady na cesty
powered by Kentico / designed by Face Up