Car - Star / obytné vozy
Hyundai Centrum Praha s.r.o.
Českobrodská 42
190 12  Praha 9 - Dolní Počernice
Tel.: +420 703 585 806
E-mail: recepce@car-star.cz

Z našeho blogu

Německo, Francie

Německo, Francie
kategorie cestování
datum 10. 10. 2019
Naším prvním cílem bylo město Friedrichshafen u Bodamského jezera. Přímo v přístavu se nachází Zeppelin museum, které návštěvníky provede historií výroby vzducholodí. Na blízkém letišti je pro Dornier museum s množstvím exponátů připomínající tohoto průkopníka letectví. Z tohoto letiště létají novodobé vzducholodě Zeppelin vyhlídkové lety v okolí jezera.
Pokračovali jsme do Kostnice, na pomezí Německa a Švýcarska. V tomto krásném městě, se zachovalým středověkým centrem a rušným přístavem, jsme navštívili například Husův dům, kde je pěkné muzeum věnováno mistru Janu Husovi.
Dále naše cesta vedla po řece Rýn na krásné Rýnské vodopády a do městečka Colmar ve Francii. Historický střed tohoto města se zachovalými středověkými hrázděnými domy určitě stojí za zhlédnutí.
Po cestě podél řeky Rýn jsme navštívili francouzskou pevnost ze 17. století, která tvoří městečko Neuf – Brisach, museum opevnění Maginetovi linie z doby před druhou světovou válkou u města Marckolsheim a množství malebných francouzských vesniček.
Od řeky Rýn jsme přejeli na řeku Mosella do města Méty, opět s krásným historickým středem. Pak jsme pokračovali přes památník bitvy u Verdunu z 1. světové války do Lucemburska, do městečka Gravenmacher. Tady stojí za zmínku vinařství Bernard – Massard, přední výrobce vína v Lucembursku, s bohatě zásobenou vinotékou skvělých vín.
Odtud je jen kousek Trevír, nejstarší město v Německu, založeno Římany. Pokračovali jsme nádherným údolím řeky Moselly, vroubeným mnoha vinohrady na jejích strmých svazích a zachovalými hrady nad řekou, do Koblenze, města na soutoku Rýna a Moselly. Zde naše putování údolím dvou řek skončilo.
 

Nejčtenější

Prodloužený víkend Jihomoravský kraj

30. 9. 2020

CESTUJEME PO ČECHÁCH

13. 8. 2020

Zrušení veletrhu For Caravan!

10. 3. 2020

Kategorie

Archív

Naše tipy na nejkrásnější cesty

Hledáte nejlepší destinace, kam vyrazit se svým obytným vozem? Máme pro vás tipy na nejlepší dovolenou, známe nejkrásnější místa, kam lze zajet po čtyřech kolech. Ať jezdíte rádi za sluníčkem, za mořem nebo do hor, u nás najdete bezvadné tipy na cesty. Využijte našeho užitečného pomocníka na cesty, kterého píšeme společně s našimi zákazníky. 

Asistence online
Pojištění na cestách
Kam Vyrazit
Rady na cesty
powered by Kentico / designed by Face Up