Car - Star / obytné vozy
Hyundai Centrum Praha s.r.o.
Českobrodská 42
190 12  Praha 9 - Dolní Počernice
Tel.: +420 703 585 806
E-mail: recepce@car-star.cz

Z našeho blogu

Výlet na Orlík, park Zeměráj, ZOO Tábor a farmu Blaník

Výlet na Orlík, park Zeměráj, ZOO Tábor a farmu Blaník
kategorie cestování
datum 15. 5. 2018
Cesta z Prahy obytným vozem, prodloužený víkend 5-8.5.2018
 
 Zámek Orlík a motorovým člunem po Orlíku - Zámek Orlík, procházka kolem zámku, hledání pávů (v parku v korunách stromů), akvárium u parkoviště (jsou v něm ryby žijící v Orlické přehradě: kapři, líni, sumci, štiky, …). Přenocování v Kempu www.velkyvir.cz. Půjčili jsme si zde motorový člun (Jiří Křesina, tel.: 736 103 150, kresina@seznam.cz), cena 450 kč/hod, projeli jsme kus Orlíku k zámku a až pod most přes Orlík. Přenocování -  kemp: vstřícný recepční, starší dětská hřiště, nový minigolf. Sprchy a wc nic moc český standard. V tuto dobu byli v kempu převážně dlouhodobí nájemci, co zde mají svůj karavan celou sezonu. Cena za 2+2 lidi, obyťák, elektrika cca 350 kč/den. Cesta z Prahy cca 100 km, 1,5 hod.
 
 Zážitkový park Zeměráj www.zemeraj.cz. Vstup trvá hrozně dlouho, je tam jedna osoba, která každému vše znova vysvětluje. Řada 10ti lidí, znamená čekání 0,5-0,75 hod než se člověk dostane dovnitř. Tam: Velmi dobrá bosá stezka (šli jsme 2x), výroba hrnečků z hlíny na starém kruhu, tvorba amuletů, zvířata, střelba lukem, kuličky, hry. Přenocování - kemp: http://knizecirybnik.cz/ u Tábora (ideální pro rybáře, mohou si zde pronajmout chatičky 3 metry od rybníka, večer měli všichni nahozeno, grilovali, popíjeli), jinak normální kemp (asi dobré na cyklo do okolí), sprchy a wc opět nic moc český standard. Cena za 2+2 lidi, obyťák, elektrika cca 450 kč/den. Cesta z Velkého víra přes Zeměráj cca 60 km, 1 hod.
 
 Zoo Tábor a rozhledna www.zootabor.eu a rozhledna Hýlačka http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/rozhledna-hylacka.aspx. Zoo Tábor koupil majitel Ekospolu p. Korec, to mě zajímalo… Zoo přiměřené velikosti, zvířata dobře vidět, slušně velké klece/výběhy. Hospůdka v zoo slušně funkční. Od zoo je necelý 1 km pěšky arch velmi zajímavá rozhledna Hýlačka, vstup je za 20 kč přes turniket, hezké výhledy, hezká stavební konstrukce rozhledny. Následně odjezd k Farmě Blaník. Přenocování - "Na divoko" bez přípojky el, bez vody a wc (jen to v obytném voze) na travnatém parkovišti před Farmou Blaník (večer a v noci tu nikdo nebyl, velká plocha zeleně, krásně vidět hvězdy, první lidi začnou jezdit a parkovat po 9,30 hod ráno). Stojí to 150 kč/přenocování, možnost wc a vody v restauračce, nepotřebovali jsme. Cesta od rozhledny Hýlačka 42 km, 1 hod.
 
 
S pozdravem, Milan Benda

Děkujeme panu Bendovi za poslání fotek a popisu cesty.

Tým Car-Star
 
 

Nejčtenější

Prodloužený víkend Jihomoravský kraj

30. 9. 2020

CESTUJEME PO ČECHÁCH

13. 8. 2020

Zrušení veletrhu For Caravan!

10. 3. 2020

Kategorie

Archív

Naše tipy na nejkrásnější cesty

Hledáte nejlepší destinace, kam vyrazit se svým obytným vozem? Máme pro vás tipy na nejlepší dovolenou, známe nejkrásnější místa, kam lze zajet po čtyřech kolech. Ať jezdíte rádi za sluníčkem, za mořem nebo do hor, u nás najdete bezvadné tipy na cesty. Využijte našeho užitečného pomocníka na cesty, kterého píšeme společně s našimi zákazníky. 

Asistence online
Pojištění na cestách
Kam Vyrazit
Rady na cesty
powered by Kentico / designed by Face Up